Чому сповільнилась робота ноутбука?

З часом ноутбук починає «гальмувати» – працює набагато повільніше. Буває навіть так, що доки відкриється чергова програма, ми встигаємо приготувати і випити чашку кави. Знайомо?

У такої проблеми багато причин. Найпростіша – ваш апарат застарів, а ви намагаєтеся завантажити на нього нову гру з високими вимогами до пристрою.  Ось він і тупить, тому що через низькі параметри потягнути її просто не може.  Найчастіше таким параметром є оперативка , тому вирішити питання можна вирішити простим додаванням пам‘яті.

Ноутбук гальмує через вірус

Навіть якщо на ваш комп‘ютер встановлений наймодніший антивірус з новітніми базами, вірус все одно може, немов джин із пляшки, з’явитися з електронного листа, файлу, який ви завантажили або ж з гри, завантаженої з піратських ресурсів.  Часто віруси «шпигують» під виглядом системних процесів або встановлюються поверх операційної системи, накопичуються в оперативку і видалити їх звідти може тільки професіонал. Скупченням вірусів є папка “Temp”, куди йдуть після обробки всі файли.

Можна самостійно спробувати видалити все зайве за допомогою програми Ccleaner або перевірити систему скануючими програмами типу Dr. Web, Curite, Касперський, тощо. Але це одноразова процедура, яка не гарантує надійного захисту пристрою у майбутньому. Щоб вірус не проникнув до системи, встановіть якісну антивірусну програму.

Всі вони схожі за своїми інтерфейсами та користуватися ними досить просто:

 • Запускаєте антивірусну програму.
 • Обираєте  перевірку або сканування, чекаєте діагнозу.
 • Видаляєте підозрілі файли.
 • Перевіряєте, які зміни відбулися у роботі пристрою.

Очищення і дефрагментація файлів

Навіть потужний ноутбук може гальмувати через те, що ми забуваємо вчасно провести дефрагментацію жорсткого диска. Файли мертвим вантажем лежать на операційній системі та знижують швидкість, призводячи до зависання.

Здійснити операцію просто.  Достатньо зайти до меню “Пуск”, знайти “Усі програми”, перейти в “Стандартні”, обрати розділ “Службові” та знайти програму “Дефрагментація диска”.  ВАЖЛИВО! Перед увімкненням програми проаналізуйте, чи дійсно диску потрібна ця дефрагментація.

Для такого аналізу у меню “Пуск” введіть запит “Дефрагментація диска”.

Відкрийте віконце, в якому буде список жорстких дисків.

Виберіть один з них, натисніть пункт “Аналізувати диск” і якщо фрагментованість вище 10%, здійснюйте операцію.

Очищення реєстру

Причина, через яку робота ноутбука починає сповільнюватися, може знаходитися в файлах реєстру. Вони теж чекають на те, щоб їх очистили.  Програми, які ви будь-коли видаляли, можуть залишати за собою безлад у вигляді непотрібних вам вже файлів і папок. Саме це гальмує роботу комп’ютера. Тому навіщо зберігати те, що вам давно не потрібне, та ще й мучитися при цьому?

Для очищення реєстру є багато корисних додатків. Проте, до цього питання потрібно підійти обережно, щоб випадково не вимкнути програму, що виконує важливу функцію.

Для очищення реєстру процесора, через меню “Пуск” (або поєднання Win + R) знайдіть утиліт MSConfig і клікніть по ньому.  У вкладці «Автозавантаження» відключіть усі програми, якими не користуєтеся.

Програми, що працюють у фоновому режимі

Якщо жоден варіант, перерахований вище, не подіяв, спробуйте цей –

У меню «Пуск» знайдіть папку Автозавантаження. Усі файли, що там знаходиться, завантажуються разом із системою при ввімкненні ноутбука. Щоб видалити програму, правою кнопкою миші натисніть на потрібний ярлик та видаліть з папки. Або зазирніть до Диспетчера завдань, перейдіть на “Автозавантаження”, знайдіть операцію і відключіть її.

Інші фактори, що впливають на швидкість роботи ноутбука:

Пошкоджені сектори

Якщо ноутбук почав сильно гальмувати і виснути, причина може бути в пошкоджених секторах на жорсткому диску.  На жаль, таке явище є типовим для пристроїв, старших за три роки.

Щоб знайти ці сектори, скористайтеся програмою з власної операційної системи або стороннього ПЗ.

Зробити це можна так:

 • Завантажте спеціальне забезпечення типу Viktoria.
 • Разархівуйте папку і запустіть файл vcr446f.
 • Виділіть жорсткий диск, який збираєтесь перевірити.
 • Зайдіть до пункту «Smart», потім – до «Get smart».
 • Напис Good означатиме, що ваш вінчестер в порядку. Bad – доведеться купувати нову деталь.

Перегрів заліза

Згадайте, як давно ви чистили свій ноутбук? Засмічена  вентиляція не зможе впоратися з охолодженням і гаджет, рятуючись, просто почне  вимикатися. Саме тому регулярне чищення ноутбука ніхто не відміняв.

Як перевірити рівень нагріву пристрою? У сервісному центрі або самостійно, за допомогою програми для моніторингу температури процесора – RealTemp.  Встановлювати її не потрібно, в онлайн режимі ви побачите всі необхідні показники температур всіх деталей вашого ноутбука.

Стежити за температурою при навантаженні на пристрій (наприклад, під час гри) необхідно, щоб не довести до перегріву і проблем, які він спричиняє.

Нестача  віртуальної пам’яті

Збільшивши віртуальну пам’ять або файл підкачки, ви також можете поліпшити швидкість роботи комп‘ютера.  Віртуальна пам’ять є сумою оперативної пам’яті з об’ємом файлу підкачки. Обсяг останнього повинен мати в півтора рази більший обсяг віртуальної пам’яті. Наприклад, якщо оперативка 4 Гб, підкачка повинна бути 6 Гб.

Збільшити розмір файлу підкачки можна наступним чином:

Мій комп’ютер – Властивості – Додатково – Швидкодія – Параметри.

У Параметрах знайдіть знову Додатково і вже там – Віртуальну пам’ять.

Якщо ви успішно  дісталися до цього розділу, натисніть Змінити та виберіть на жорсткому диску місце, яке найменше використовується.

Перемкніть на Особливий розмір і задайте параметри – вихідні і максимальні.

Далі із задоволенням натисніть на кнопку Задати, щоб перезапустити систему.

Якщо причина була в цьому, насолоджуйтеся швидкою роботою вашого лептопа.

Фрагментація файлу підкачки

Буває, що з файлом підкачки все добре, але на ньому є фрагментація, саме яка і дає лаги.

Виправити це легко. Для цього запустіть дефрагментатор (наприклад Raxco PerfectDisk Pro) і задайте команду дефрагментувати системні файли.

Під час процесу потрібно використовувати інший диск, на який повторно встановлено файл підкачки.

Задайте команду defrag з:/х і зробіть дефрагментацію вільної зони.  Якщо у вас немає іншого диску, під час дефрагментації необхідно відключити віртуальну пам’ять. Те саме треба буде зробити також під час роботи з іншим диском.

ВИСНОВОК: причин, через які знижується швидкість роботи ноутбука, багато. Найрозповсюдженіші з них:

 1. бита операційна система;
 2. віруси або зайві фонові програми;
 3. нестача оперативної пам’яті;
 4. перегрів процесору;
 5. несправності з жорстким диском.

Для виявлення несправностей та їх усунення радимо звертатися до фахівців. Саме у OneService вам допоможуть вирішити всі питання з ремонту вашої цифрової техніки швидко, якісно та з гарантією на усі проведені роботи.

Отримайте розрахунок вартості ремонту

  Локація