Міфи про очищення ноутбука від пилу

Як зрозуміти, коли потрібно чистити ноутбук ? Упевнені, що, коли прийде час, ви одразу все побачите. Чищення ноутбука час проводити, коли:

 • робота програм та додатків йде повільніше,
 • час завантаження тягнеться нескінченно,
 • ноутбук починає грітися або зовсім відключатися,
 • вентилятор працює шумно.

Все це говорить вам про те, що необхідне профілактичне чищення ноутбука .

Щоправда, іноді ті, хто спостерігає подібні проблеми улюбленого лептопа, чомусь не поспішають йому на допомогу. Мабуть, почули десь кілька міфів, що ноутбук може працювати і без очищення. Тоді давайте поговоримо відверто, що ж таке чищення старих ноутбуків , як часто потрібно чистити ноутбук від пилу і чи обов’язково міняти термопасту при чищенні цієї техніки.

Чи потрібно чистити ноутбук від пилу?

Один з міфів говорить, що ноутбук не треба чистити, якщо в будинку або офісі роблять регулярне прибирання. Дивіться самі – щоб була ідеальна чистота, в приміщенні   має бути як в операційній, а звичайним прибиранням ви цього не досягнете. Все одно в повітрі носитимуться частинки пилу, шерсті, залишки від диму сигарет або вапорайзерів, відмерлі клітини шкіри людини, а з вулиці залітатимуть артефакти від дороги чи будівництва. Все це втягується у вентилятор ноутбука і перекриває шляхи повітря для природного очищення, так що в анамнезі – забитий радіатор. В такому разі вам потрібне охолодження ноутбука.

Буває й таке – ви зовсім недавно чистили ноутбук, і ось він знову шумить, гріється та подає всілякі сигнали SOS.

Яка причина і хіба може щось статися за такий короткий термін? На жаль, може, якщо ви робили чищення власноруч або в сервісному центрі сидів практикант, і тому сталися деякі помилки типу:

 • Нанесли занадто багато пасти або неякісну  термопасту, не замінили термогумки.
 • Під час встановлення системи охолодження не перевірили її на герметичність.
 • Під час очищення ноутбука закрили отвори для вентиляції.
 • Забули змастити вентилятор підшипник.

А може, причина і не в цьому, а в тому, що:

 • У вас відсутні гумові “ніжки” на підставі ноутбука, тоді слабкий потік повітря не справляється зі своєю функцією.
 • Забруднення в будинку/офісі/на вулиці було вище за звичайне, і ноутбук знову забруднився до краю.

У будь-якому разі у цьому може розібратися лише фахівець.

Є ще один міф, який ми зараз розвіюватимемо . А звучить він так: “Якщо я щасливий власник охолоджувальної підставки, то ноутбук можна взагалі не чистити ніколи”.

Якщо ви так вважаєте, то, швидше за все, не замислювалися про те, як влаштована ця штука. А її механізм досить простий: вентилятори знижують температуру корпусу і компонентів ноутбука за рахунок додаткового повітряного потоку. Логічно буде припустити, що чим більше цієї повітряної маси, тим більше ваш ноутбук отримає все того ж пилу, смогу, вовни та смоляних речовин. До того ж треба знати, що охолодні підставки застосовуються в роботі із серйозними професійними додатками типу фотошопу, відеомонтажу, цифрового рендерингу, 3Д-моделювання або з важкими іграми. Тому така приставка не є гарантією того, що чистити ноутбук від пилу не потрібно. Вона просто на якийсь час перешкоджає перегріву лептопа.

Чи можна продовжувати роботу при перегріві ноутбука?

А ви точно хочете дізнатися, що буде, якщо працювати на гарячому ноутбуці? Якщо температура всередині його буде вищою за норму?

Справа в тому, що всі ноутбуки, починаючи з 2006 р. випуску, запрограмовані так, що навіть при високому температурному показнику процесор продовжуватиме працювати. Але це зроблено лише для того, щоб захистити апаратуру шляхом зниження навантаження на ядро. Таку фішку виробники створили для того, щоб перешкоджати критичному перегріву системи, тому що в іншому випадку текстолітова підкладка деформується та не буде працювати. Фахівці називають це тротлінгом. Для користувачів це буде характеризуватись як глюки, лаги та гальма.

Правильна температура – головний показник того, що жорсткий диск працюватиме бездоганно. Коли температура вінчестера підвищується, водночас підвищується ризик того, що диск не зможе коректно працювати. Постійний стан ноутбука в режимі перегріву виведе з ладу мікросхеми на платі контролера або диск . Це, у свою чергу, спричинить втрату вашої інформації, а далі – втрату життєво важливих компонентів ноутбука, які один за одним перестануть служити. Вентилятор , який працює в постійному навантаженні, скоро впаде, нести його на ремонт – це втрата грошей і часу, що набагато складніше, ніж чищення. Не кажучи про те, що при перегріві «полетять» ключові мікросхеми відеокарти.

Одним словом, воно вам потрібне? Адже замість звичайного профілактичного чищення лептопа ви можете отримати серйозний головний біль.

Чи потрібна профілактика ноутбуку без вентилятора?

Ноутбук без вентилятора (або інакше – з пасивною системою охолодження) оснащений радіатором . Він зроблений з міді й алюмінію – матеріалів, які, як відомо, добре відводять тепло від тих частин ноутбука, які нагріваються. Іноді в цих радіаторах є ще й теплові трубки, що відводять тепло назовні.

Система без вентилятора може похвалитися відсутністю шуму та компактністю, але про ефективність її ще точаться суперечки. Чому? Тому що між двома охолоджувальними системами є тільки різниця – це наявність вентилятора. В іншому і там і там ноутбуки перегріваються, накопичують пил, і там і там застосовується термопаста, яка з часом втрачає свої властивості. До того ж, чим вища температура , тим швидше висихає паста, тому вимагає заміни так само, як і в ноутбуках з вентилятором.

Як часто треба чистити ноутбук?

Зазвичай така інформація знаходиться в інструкції і найчастіше в ній значиться, що ноутбук треба чистити кожні 10-12 місяців. Але якщо ви не впевнені в екології навколишнього середовища та чистоті приміщення, то чищення доведеться робити частіше. Одночасно з цим змінюють термопасту – її функція полягає в тому, щоб заповнити порожнечі на тепловідводі та за рахунок цього покращити теплопередачу.

Ви ще про щось турбуєтеся? Можливо, про те, чи буде чищення ноутбука при замовнику (при вас)? Якщо ви на цьому наполягаєте, то так, хоча компаніям із рекомендацією можна довіряти. Може, ви вважаєте, що за цю операцію з вас візьмуть великі гроші ? Це не так. Але якщо ви продовжуєте так рахувати, то не потрібна вашому ноутбуку ніяка профілактика, нехай він працює до останнього подиху, який може наступити набагато швидше, ніж ви думаєте. Але краще не повторювати помилку, а працювати задоволено після профілактичного чищення ноутбука в сервісі.

Oneservice допоможе вам вирішити всі питання з ремонту вашої цифрової техніки.

Отримайте розрахунок вартості ремонту

  Локація