Як розпізнати і усунути проблему з гніздом живлення ноутбука?
Трапляється, що, в процесі використання ноутбука, виникають збої в його харчуванні. Причин може бути декілька і, мабуть, однією, з найнеприємніших, є проблема з роз’ємом живлення гаджета.
Як визначити поломку саме роз’єму?
Перш, ніж зайнятися роз’ємом, варто переконатися, що відсутні інші причини виникнення проблем з електроживленням. Для цього потрібно:
- виконати відключення ноутбука від харчування і витягти з нього акумулятор. Потім, потрібно під’єднати зарядку і спробувати включити гаджет. Якщо він заробив, то, значить, проблема в акумуляторі, який варто замінити;
- оглянути блок живлення, перевірити цілісність його кабелів. Будь-які пошкодження можуть бути причинами неприємностей;
- перевірити штекер зарядки, поворухнувши його металевий елемент, притримуючи кінчик з пластика. Якщо, пластикова частина штекера нерухома, а його металева – ворушиться, значить, джерелом проблеми є саме він.
Якщо ж з блоком живлення і батареєю все в порядку, то варто зайнятися роз’ємом ноутбука.
Ознаки поломки
Для перевірки гнізда, потрібно, перш за все, відключити від гаджета блок живлення і витягнути акумулятор. Потім, використовуючи пінцет, спробувати поворушити стрижень, що знаходиться в центрі роз’єму. При видимих і відчутних його рухах, можна, з великою часткою ймовірності, говорити про те, що проблема виявлена.
Тривожним знаком може бути також значне нагрівання гнізда. Причому, тепло може відчуватися на зарядному блоку живлення і частини корпусу, що знаходиться над гніздом.
Основні причини поломки
Варто відзначити, що гніздо роз’єму живлення є досить вразливим місцем. Воно має нескладну конструкцію, але складається з дрібних деталей, пошкодження яких, призводить до проблем з усією системою, і, тому, вимагає обережного поводження. Причинами ж поломки можуть бути:
- включення штекера зарядки в гніздо з додатком зайвої сили;
- виконання частого і неакуратне підключення / відключення лептопа к / від електромережі;
- неакуратне переміщення ноутбука, підключеного до електромережі, або різкі ривки блоку живлення;
- зависання зарядного пристрою в повітрі, що створює навантаження на всі елементи роз’єму;
- використання неоригінальною зарядки, з невідповідним або деформованим штекером.
Будь-яка техніка вимагає акуратного до неї відношення і регулярної профілактики, що дозволить істотно продовжити термін її служби. Якщо ж поломка все ж трапилася, і немає впевненості в тому, що її вдасться усунути власними силами, то варто залучити фахівця.
Усунення проблеми
Можливо, для усунення проблеми, знадобиться пайка порушених контактів роз’єму, але, при його руйнуванні, буде потрібно повна заміна. У будь-якому випадку, якщо немає навичок в пайку мікросхем і знань в конструкції комп’ютера, краще і не намагатися виконати самостійно. Процес усунення такої несправності досить складний і вимагає ґрунтовної розбирання лептопа, щоб дістатися до місця виникнення проблеми, яка охоплює і витяг материнської плати. Тому, варто віднести ноутбук в сервісний центр.
Досвідчений майстер, перш за все, виконає перевірку адаптера і проведе діагностику пристрою, для виявлення справжньої причини поломки і можливих інших, прихованих загроз, які можуть проявитися пізніше. І, природно, після завершення ремонту, ще до повної збірки, обов’язково буде проведено тестування ноутбука, що дозволяє переконатися в успішності виконаних кваліфікованим фахівцем робіт.