Як збільшити відеопам’ять на ноутбуці?

Виявляється, мати хорошу пам’ять корисно всім, навіть ноутбуку. Одним з найважливіших параметрів відеокарти є відеопам’ять, без якої відеофайли відображатимуться на екрані в низькій якості або взагалі зависатимуть. Усе це вирішується збільшенням пам’яті.

Пам’ять (або обсяг відеокарти) прагнуть підвищити переважно ті, хто любить круті ігри, обробляє фотографії або монтує відео. А якщо хтось цим не займається? Тоді слухайте.

Чи варто купувати відеопам’ять для ноутбука

Що роблять люди, коли обсяг пам’яті їх не влаштовує? Вони купують іншу відеокарту . Але якщо збільшити пам’ять треба ненадовго, тоді навіщо робити зайві покупки?

Коли може знадобитися збільшення відеопам’яті?

 • При фінальному налаштуванні.
 • При тимчасовому збільшенні (якщо потрібно зробити якусь роботу або пограти у нову гру з підвищеними технічними вимогами).
 • Для перегляду відео найкращої якості.
 • Для того, щоб змусити систему працювати швидше при існуючих налаштуваннях .

Як дізнатися, чи можливе збільшення відеопам’яті за рахунок оперативної?

Для того, щоб це зрозуміти та здійснити конкретні дії, необхідно з’ясувати, який тип графічної карти (з двох) встановлено:

 1. Інтегрована. Відеокарта часто є у недорогих ноутбуках. Це невід’ємна частина чіпа, вбудована в процесор або материнку (якщо з нею щось трапляється, треба купувати разом з ними).
 2. Ці відеокарти не заточені під ігри, вони мають невелику продуктивність. З нею ви зможете збільшити пам’ять, якщо у вашому BIOS є розділ VGA memory.
 3. Дискретна (зовнішня). Окремий відеочіп встановлюється в потужні, дорогі ноутбуки, знаходиться поза процесором і має автономну систему охолодження або загальну з процесором. Дозволяє значно збільшувати обсяг пам’яті .

Заміна відеопам’яті

Дискретна відеокарта може бути як на окремій платі, так і на материнській платі. Якщо вона встановлена ​​на материнці, то апгрейд більш потужну неможливий (чіп розпаяний на платі). Якщо окремо, то заміна полягає в тому, що ви підбираєте улюбленому лептопу потужніший відеоадаптер. Що для цього потрібно? Так, просто вивчаєте техдокументацію, а потім купуєте нову деталь, виходячи з необхідних  параметрів .

Недоліки цього способу: витрати вашого часу і фінансів, а якщо ви вирішите замінити відеокарту власноруч, за відсутності професійних знань це може закінчитися плачевно. Ставши щасливим володарем великої пам’яті, зверніться до фахівців.

Як збільшити пам’ять відеокарти на ноутбуці

Є кілька способів зробити збільшення пам’яті відеокарти.

Ручний спосіб

Застосовується до інтегрованих відеоадаптерів. Для цього цілком можна обійтися засобами, що знаходяться у вашій оперативній роботі:

 • У «Панелі керування» натискаєте «Обладнання та звук», потім «Пристрій та принтери», «Диспетчер пристрою» та «Відеоадаптери».
 • Якщо у пристрої є кілька відеокарт, вибираєте ту, яку збираєтесь налаштувати.
 • У «Властивості» знаходите «Драйвера», далі « Буфер кадру».
 • Якщо ваш ноутбук немає цієї вкладки, є другий шлях. Через Bios переходьте до пункту «Інтегровані пристрої ». Далі вибираєте “Bios Vga Sharing Memory”.
 • Підбираєте обсяг відеопам’яті. При цьому не намагайтеся максимально її збільшити – ви викликаєте навантаження відеокарти, і лаги почастішають. Оптимальне значення — це вдвічі більше заданого в налаштуваннях.
 • Зберігаєте зміни, виходите з BIOS і, як завжди, перезавантажуєтеся.

Збільшення обсягу іншими способами

При дискретній відеокарті пам’ять збільшується за допомогою утиліт типу ATITool (вони безкоштовні).

За будь-яких процесів треба діяти обережно, щоб не перевантажити машину і не викликати збій у системі. І пам’ятати, що продуктивність вбудованих відеокарт вище стає за рахунок оперативної пам’яті. А якщо її не вистачає, то нічого не вийде.

Важливо:

Пам’ять не вдається збільшити тоді, коли в BIOS немає пункту VGA і, відповідно, вищеописаних операцій.

У налаштуваннях багатьох ноутбуків присутні відразу два чіпи, при цьому ігри запускаються на набагато слабшому. Як це виправити:

 1. Відкрийте драйвер відеоадаптера.
 2.  Натисніть Керування параметрами 3D, знайдіть Програмні установки та виберіть програму.
 3. У розділі CUDA (графічні процесори) виберіть потужну відеокарту.

Збільшення vram

Якщо вам потрібно попрацювати з високою передачею кольорів та бездоганною графікою, тут може знадобитися Video RAM . Цей вид пам’яті добре справляється з новітніми іграми, важкою графікою (зокрема 3D). V ram також працює з роздільною здатністю 1080p та 4k, в яких упаковані сучасні відеопрограми.

Чи можна дізнатися про кількість vram на ноутбуці

Вам знадобляться «Параметри» – «Системи» – «Дисплей», праворуч натисніть на «Додаткові параметри», в яких виберіть «Властивості відеоадаптера». Перед вами на вкладці «Адаптера» з’явиться тип адаптера і потрібна вам інформація.

Який би спосіб ви не вибрали, потрібно розуміти – в ноутбуках останніх поколінь пам’ять можна збільшити тільки на програмному рівні, але особливого припливу продуктивності не варто очікувати. А ось нашкодити дуже навіть можна, наприклад, загробити чіп відеоадаптера підвищеною робочою температурою. У будь-якому випадку рішення залишається за вами, головне при цьому – не забувайте проводити своєчасну профілактику своєї відеокарти, чистити ноутбук та міняти термопасту.

Oneservice допоможе вам вирішити всі питання з ремонту відеокарти та вашої цифрової техніки.

Отримайте розрахунок вартості ремонту

  Локація