Чому не працює екран ноутбука?

При тривалому використанні електронних пристроїв вас можуть очікувати різні “сюрпризи”. Наприклад: ноутбук вмикається, але немає зображення.  Проблема не з приємних.  Але це може статися з кожним ноутбуком.  Щоб розібратися у причинах виникнення подібних проблем, нижче читайте тему “ноутбук вмикається але немає зображення”.

Вмикаємо пристрій. Як зазвичай спалахують усі індикатори, з‘являється характерний звук працюючого вентилятора.  Начебто все йде як треба. Але замість заставки операційної системи, ми отримуємо чорний колір нашого монітору. У такому випадку необхідно бути уважним і розглянути всі можливі ознаки цієї проблеми.  Уже на цьому етапі, якщо ви не маєте досвіду з ремонту ноутбуків, рекомендуємо звернутися в сервісний центр.  Для цього прекрасно підійде Oneservice.  Кваліфіковані майстри і гарантії на послуги ремонту залишать найприємніші враження.

Але якщо ситуація не дозволяє терміново звернутися до фахівця, ви можете спробувати самостійно визначити причини виникнення подібної неполадки.

Спочатку потрібно переконатися, що на екрані дійсно зовсім немає зображення.  Для цього можна спрямувати на дисплей промінь світла. Часто це допомагає розгледіти якусь картинку. Таке буває, якщо лампа підсвічування виходить з ладу. Також потрібно перевірити шлейф матриці та інвертор.  Найчастіше вищеописані елементи бувають причиною несправності матриці на ноутбуці.

Спробуйте вивести зображення з вашого ноутбука на інший монітор.

Для цього потрібно відключити пристрій від живлення та з’єднати свій зовнішній монітор через VGA або DVI порт. ВАЖЛИВО! В першу чергу увімкніть монітор, а потім ноутбук.

Іноді зовнішній монітор не вимикається автоматично.  У такому випадку спробуйте зробити підключення вручну.  У верхній частині розкладки на клавіатурі є функціональна кнопка, яка при натисканні виводить зображення на зовнішній монітор (в залежності від моделі – від F4 до F8, на самій клавіші – зображення дисплея).

Якщо монітор показує те, що повинно було бути на моніторі ноутбука, то скоріше за все проблема з підсвічуванням.  Зверніться в сервісний центр і незабаром ваш екран буде працювати як новенький.  А ось якщо зовнішній монітор все одно не працює і ви впевнені, що правильно його підключили, то тут вже може знадобитися ремонт відеокарти.  Так, він дорожчий, але засмучуватися не варто! У будь-якому разі перед початком робіт наш майстер проводить діагностику.  Тому є надія, що причина усе ж таки інша.

В залежності від моделі ноутбука, ми проводимо діагностику проблем апаратним способом.  Наприклад: ноутбук фірми Hewlett Packard.  Якщо на клавіатурі є миготіння індикатора клавіші Caps Lock або Num Lock, то підрахувавши кількість спалахів, ви отримаєте сигнал системи з можливою поломкою.  Наприклад, чотири спалахи індикатора говорять про можливу несправність відеокарти.

Ноутбуки Dell також оснащені апаратною діагностикою.  У разі неполадок з відеокартою на ноутбуці Dell ми отримаємо 6 коротких звукових сигналів при його завантаженні.  Ще один показник – блимання лампочок-індикаторів поруч з кнопкою включення.  Таких індикаторів три:  про проблеми з відеокартою говорить миготіння перших двох, а при стабільному горінні – третьої.

На проблеми з відеокартою може вказувати не лише чорний екран ноутбука або повне зникнення реакції на включення.  Ще одним свідченням поломки є відображення на екрані смуг, штрихів, зникнення фрагментів зображення і так далі. Такі явища найчастіше проявляються після перегріву відеокарти.  Якщо вчасно провести профілактику ноутбука і прочистити його від пилу, то можна обійтися без заміни відеочіпа.

Очищення запчастин ноутбука від пилу та інших забруднень є важливою процедурою. Справа в тому, що при забрудненні системи, виникає нагрівання відеокарти, материнської плати та інших комплектуючих ноутбука. Щоб уникнути проблем з роботою вашого електронного помічника, звертайтеся в Oneservice і ми зробимо чистку та заміну термопасти швидко та якісно.

Відсутність зображення на моніторі може мати ще декілька причин:

 • Пошкодження ламп підсвічування.  Вирішується заміною ламп.
 • Залипання механізму кнопки для включення дисплея.
 • Перегрів відеокарти. Вирішується чищенням пристрою від пилу і заміною термопасти.  У окремих випадках допомагає лише заміна відеочіпа.
 • Матриця вийшла з ладу.  Вирішується тільки заміною матриці на ноутбуці.
 • Проблема зі шлейфом матриці або роз’ємом.  Така поломка є результатом недбалої експлуатації кришки ноутбука.  Різке закривання і відкриття кришки провокують пошкодження шлейфу матриці.

У сервісному центрі Oneservice ми вирішуємо наступні проблеми:

 • Матриця світиться, а зображення немає.
 • Зникнення фрагментів зображення з екрану.
 • Екран ноутбука показує дуже тьмяно.
 • Не працює кнопка виведення зображення на зовнішній монітор.

Цей список можна продовжувати нескінченно.  У сервісному центрі Oneservice ми проводимо всі види ремонту і гарантуємо високу якість виконаної роботи.  Наш досвід ремонту техніки становить понад 10 років – це дозволяє виконувати обслуговування та ремонт пристроїв будь-якої складності.

Отримайте розрахунок вартості ремонту

  Локація