Чому не заряджається батарея ноутбука

Якщо ви зненацька зіткнулися з тим, що ваш ноут не хоче заряджатися, не поспішайте кидатися його об стіну. Таке буває, навіть якщо виробник крутий, та й вмирати ноутбуку строк ще не підійшов.

Якщо ж ноут не дуже молодий, то ви починаєте думати, що акумулятор – штука видаткова і, можливо, ємність поступово зменшилася. Ні, це не так і, можливо, вам зовсім не доведеться займатися замінами, тому поговоримо про те, як можна спробувати виправити цю проблему без поїздки до технарів.

Чому батарея на ноутбуці не заряджається на 100 відсотків

Ви з подивом дивитеся на іконку зарядки, а там висить повідомлення, що не тішить вас, про те, що зарядка не виконується. І точно, акумулятор ноутбука не повністю заряджається до 100. Що це таке?

Причини цього різні. Одна з них – системні катаклізми, виявити які під силу лише професіоналу. Але дещо можна зробити і самостійно, наприклад, увійти в Bios і застосувати скидання налаштувань .

 

Як це робиться:

 • Відключайте ноут від мережі, виймайте блок живлення і витягуйте акумулятор.
 • Хвилину потримайте увімкненою кнопку живлення.
 • Підключайте ноут до електромережі без батареї.
 • Натисніть кнопку “включити” і заходьте у вios (якщо забули, як це робиться, то спробуйте F2, F12 або Del).
 • У меню EXIT — Load Defaults скидайте установки до початкових.
 • Зберігайте і вимикайте апарат, вимикайте блок живлення, вставте батарею, приєднайте зарядку.

Тепер можна включати лептоп, і дуже хочеться, щоб він порадував вас тим, що АКБ підключена і заряджається.

Якщо нічого не змінилося, читайте далі.

Батарея на ноутбуці не заряджається

Навіть якщо у вас зовсім нова і просунута машина, вона теж може не заряджатися як слід. Перша причина може бути у заводському браку батареї, а друга – у несправності основної плати .

За зарядку на основній платі в старіших ноутбуках відповідає контролер заряду, в нових – мультиконтролер, і проблема може бути в ньому. Контролер забезпечує рівномірність розподілу заряду, захищає ноутбук від сильного нагріву та інших неприємностей, зберігає всі інформаційні дані про цикли заряджання, контролює рівень зарядженості АКБ та інших елементів. Контролер пов’язаний з материнкою за допомогою шини SMBus та підключається до неї декількома роз’ємами, отримуючи сигнал від тактового генератора.

Якщо щось у цьому ланцюжку не функціонує, ноутбук не побачить батарею. Тому загальні симптоми поломки контролера або мультфільму виражаються в наступному:

 • Батарея може бути в порядку та підключена, але лептоп вам каже, що її немає.
 • Ноутбук бачить АКБ, але не збирається заряджатися.
 • Ноутбук не бажає запускатися в присутності акумулятора, а за його відсутності, приєднаний до розетки, він включається. Це безпосередньо розповідає про коротке замикання на платі АКБ.

І тут знадобиться професійна діагностика.

Інші причини, чому ноутбук не заряджається повністю

Акумулятор перегрівся

Якщо ви забули вчасно очистити систему охолодження, пил може перекрити всі вентиляційні шляхи, і батарея почне перегріватися. Те саме відбувається, якщо ви зі своїм ноутбуком опинилися в спекотному місці або місці для паління (як правило, влітку це відбувається найчастіше).

Контролер визначив проблему та захистив ноутбук, проінформувавши про це написом «батарея не заряджається». Що робити у цьому випадку? Їхати в сервісний центр та чистити ноутбук.

Батарея несправна

Місткість літій-іонних акумуляторів (банок) АКБ з часом може зменшитися, і це веде до меншого часу роботи. Якщо ноутбуком дуже довго не користувалися, відбувається те саме. Ознаки зношування АКБ такі:

 • У режимі автономії скоротився робочий час.
 • Індикатор надає неточну інформацію.
 • Рівень АКБ вказує більше 25%.

Можна перевірити стан батареї, запустивши безкоштовну програму BatteryInfoView. Але якщо з контролером проблеми, дані будуть некоректні.

Якщо несправності в АКБ, то симптоматика буде такою:

 • Батарея може здутися.
 • АКБ не тримає заряду.
 • Після вимкнення з мережі ноутбук відразу вимикається.
 • Ноутбуки деяких брендів через несправний АКБ дуже гальмують або працюють із перебоями.

Ноутбук Hp або Asus не заряджається до кінця

Ці виробники іноді ставлять у ноутбуки софт, що контролює витрати акумулятора, і він також може стати причиною неповного заряду. Якщо значок АКБ не схожий на звичайний, то, швидше за все, така утиліта є й у вас.

Якщо ви її виявите, то побачите два режими роботи АКБ, один з яких не дає їй повністю заряджатися з метою економії електроенергії. Якщо переключитися на інший режим, він відновить повну зарядку. Можна взагалі взяти відключити або видалити цю утиліту . Не турбуйтеся – нічого страшного не станеться, оскільки сучасні ОС можуть і самі контролювати оптимальні режими зарядки.

До речі, ноутбуки часто розміщують різні утиліти для продовження терміну його життя або збільшення продуктивності, тому можна поритися в ПЗ і пошукати софт, який заважає вам жити. Це зробити нескладно:

 1. “Пуск” – “Панель управління” – “Програми та компоненти”;
 2. Вибираєте софт, у назві якого закладено модель ноутбука, виділяєте його, видаляєте.
 3. Перезавантажуєтесь, працюєте.

Якщо блок живлення просто не працює, то батарея не винна. Перевірити це просто:

 1. Відключаєте ноутбук та виймаєте БП із мережі.
 2. Виймаєте батарею, вставляєте блок живлення, підключаєте його до мережі.
 3. Натисніть клавішу живлення .

Якщо ноутбук не почав працювати, значить, час міняти блок живлення або шнур.

Проблеми з АКБ у ноутбуках HP або DELL  

Ноутбуку потрібно “бачити” потужність зарядного пристрою, він визначає це за його кабелем. Якщо у звичайних ноутбуках 2 контакти + і -, то в ноутах цих виробників по 3 контакти, і третій потрібен для того, щоб передавати інформацію про свої характеристики – якщо потужності вистачає, ноутбук почне заряджатися, якщо ні – відмовиться.

В результаті всі способи , які ми перерахували, можуть дати позитивний ефект з першого разу. Але якщо нічого не змінилося, значить, дійсно , проблема куди серйозніша – це може бути знос компонентів зарядного пристрою, проблеми з роз’ємами, окислення контактів, збій контролерів, нестача потужності блоку живлення та багато іншого, але розповісти про це вам зможе лише фахівець.

Якщо батарея ноутбука заряджається не повністю, не поспішайте заздалегідь купувати нову деталь. Акумулятор виходить із ладу досить рідко. Тому спершу спробуйте описані способи, якщо ситуація не змінилася, то приходьте до Сервісного центру OneService на діагностику.

Отримайте розрахунок вартості ремонту

  Локація