Чому ноутбук вимикається самостійно?

Часто до нашого сервісу звертаються з проблемою, коли під час тривалого високого  навантаження, абсолютно невчасно і несподівано, ноутбук вимикається.  Ситуація досить популярна.  Здебільшого, неполадка характерна для перегріву центрального процесора (ЦП).  При його тривалій експлуатації важкими програмами, система видає самостійне вимкнення ноутбука з метою збереження працездатності.  Це своєрідна функція самозбереження для вашого лептопа.  Якби при перевантаженні не відбувалося самовимкнення, то комплектуючі ноутбука могли б зайнятися.  А полагодити розплавлений пристрій, на жаль, неможливо.

Що робити, якщо ноутбук вимикається сам і які у цього причини?

Перегрів ноутбука

Перегрів процесора виникає за умов регулярного високого навантаження лептопа.  В результаті цього пристрій вимикається. Найчастіше від такої проблеми страждають ноутбуки Acer з процесором AMD.

В BIOS присутній захист, який у разі перевищення максимальної дозволеної температури вимикає ноутбук або викликає його примусове перезавантаження.  Ця функція допомагає захистити процесори від перегріву.  При створенні нових ЦП, компанія Intel знайшла вирішення цієї проблеми і впровадила в них нову функцію, яка для уникнення перегріву і відключення використовує троттлінг.

Троттлінг – це функція захисту ЦП від перегріву.  Вона вмикається, коли через високі навантаження процесор починає перегріватися. Механізм знижує тактову частоту процесора і, таким чином, захищає його від перегріву і поломок.

Пил всередині пристрою

Експлуатація ноутбука без системи охолодження неможлива.  Правильна температура – головний показник того, що система буде працювати надійно.  Для цього система охолодження підтримує оптимальну температуру і робить це за допомогою кулера і радіатора.

Що ж відбувається, якщо отвори для відведення теплого повітря забиті пилом?

Через потрапляння пилу на решітку і лопаті кулера, тепловіддача порушується.  Вентилятор обдуває решітку радіатора, в якому багато залізних пластин.  Задля ефективного охолодження вони розташовані близько одна до одної.  Саме між цими пластинами набивається пил.  Через це надійна робота ЦП і вінчестера стає під загрозу.

Всі ж ми іноді використовуємо наші ноутбуки в ліжку, на поверхні з ворсом, або кладемо собі на коліна, вірно? Через перекриття отворів, які відповідають за охолодження системи ноутбука, циркуляція повітря порушується.  До того ж, пил в пристрій затягується саме з таких поверхонь, навіть якщо з першого погляду вони здаються чистими.  Якщо у вас є домашні тварини і ви кілька років не чистили свій ноутбук, то ,скоріше за все, після очищення ви зможете зв’язати собі вовняні шкарпетки.

Несправність акумулятора

Ще однією причиною вимкнення ноутбука під час роботи може стати несправний акумулятор. Це легко визначити  – при підключенні до розетки, лептоп працює стабільно, але як тільки відключити його від живлення – відразу вимикається.  Це головна ознака того, що батарея дала збій в роботі.  Краще не затягувати з його ремонтом чи заміною.  Це може призвести до більш серйозних поломок.

Тим паче, сервісний центр Oneservice надає вигідні ціни і гарантію на свої послуги.  Наші майстри мають найякісніші професійні інструменти для виконання роботи.  Вашого вірного помічника повернуть до життя в найкоротші терміни. Заодно рекомендуємо скористатися послугою очищення ноутбука від пилу.

Зараження системи вірусами

Ще однією причиною вимкнення ноутбука може стати зараження операційної системи вірусами.  Якщо крім того, що пристрій постійно вимикається, він гальмує, видає помилки і незапитувані спливаючі вікна, то в систему точно потрапило шкідливе ПО.

В цьому випадку необхідно встановити спеціальні утиліти, призначені для відновлення зараженого лептопа.  Після цього на комп потрібно встановити антивірус.  Навіть при вдалій ліквідації вірусу, рекомендуємо вам звернутися в сервісний центр Oneservice для діагностики та профілактики вашого ноутбука.  Наші майстри очистять пристрій від пилу і забруднень, замінять термопасту і проведуть повну діагностику.  Така профілактика допоможе попередити серйозні поломки і подовжити працездатність вашого ноутбука.

Переповнений список автозавантаження

Коли комп’ютер вмикається, усі програми зі списку автозавантаження активуються і завантажуються автоматично.  Якщо в цьому списку їх забагато, ЦП отримує перевантаження. За слабкого охолодження системи ноутбук вимикається.  Щоб усунути цю проблему, виконайте перехід в список автозавантаження і відключіть з нього всі програми, які не мають для вас першорядного значення.

Також ноутбук може вимикатися через не актуальне програмне забезпечення.  Наприклад, вашому ПО вже кілька років, а ви встановили нову важку гру або програму.  Швидше за все, це спричинить за собою самовимкнення  пристрою.

Поломка комплектуючих

Не варто списувати з рахунків цю проблему.  Часто до самовимкнення ноутбука призводять поломки його внутрішніх елементів.  Якщо ви перевірили всі вищеописані варіанти, але ни один з них не підходить, це означає, що причина дійсно всередині.  Ми не рекомендуємо вам розбирати пристрій, дотримуючись порад з інтернету.  У більшості випадків, назад такі жертви самостійного ремонту збирають вже в сервісі.  І, як правило, після спроби полагодити ноутбук самостійно, він вимагає ще більшого ремонту.

Якщо ноутбук сам вимикається, найкращим рішенням буде звернутися за допомогою до компетентних майстрів.  Самостійне вимкнення вашого ноутбука не залежить від моделі.  Це може статися з будь-яким пристроєм.  Своєчасне звернення до Oneservice може врятувати життя вашого гаджета.  Детальна діагностика виявить приховані дефекти і допоможе попередити нові поломки, а чистка та профілактика підвищать продуктивність вашого пристрою і подовжать термін його служби.

Отримайте розрахунок вартості ремонту

    Локація