Чому телефон гріється і як цього уникнути?

Смартфони мають властивості нагріватися через активну роботу процесора та інших компонентів. Але якщо пристрій гріється занадто часто навіть у режимі очікування, слід з’ясувати причину.

Чому відбувається перегрів телефону і як цього запобігти?

Сучасний смартфон – пристрій, що складається з високотехнологічних складових. Під корпусом з металу або пластику знаходиться потужний процесор, який здатний вирішувати складні завдання та справлятися з ними, як обчислювальна машина. Об’ємні програми, тривала відеозйомка та інтернет-серфінг є причинами нагрівання смартфона під час роботи. Під такими навантаженнями, а особливо в літню пору, коли на вулиці спека, здається, що батарея буквально може розколотися від температури.

Існують моменти, коли незалежно від режиму навантаження все одно гріється телефон та вимикається. У такому разі це свідчить про наявність проблеми. Зверніться до сервісного центру та замовте послугу діагностики телефону. Фахівець за допомогою спеціального обладнання протестує та знайде можливу проблему.

У смартфоні є два основних компоненти, які можуть сильно нагріватися при великому навантаженні:

 • Процесор
 • Акумуляторна батарея

У дітей під час використання смартфона проблема перегріву телефону відбувається під час тривалої гри. Дорослих ця проблема не оминула стороною, тому при відеозйомці у високій роздільній здатності та використанні вимогливих програм можна отримати подібний ефект.

Насправді, в більшості випадків смартфон, що нагрівається при роботі, не повинен турбувати власника. Виділення тепла з області акумулятора – це норма. Температура підвищується через перебіг внутрішніх процесів. Небезпеку несе лише постійний перегрів пристрою, коли температурний діапазон перевищує 60-70 градусів за Цельсієм.

Найбільше навантаження на себе приймає акумулятор. Літій — одна з його складових частин — дуже активний метал з невисокою температурою плавлення. Для таких акумуляторних батарей оптимальна робоча температура не повинна перевищувати позначки 60 градусів. Таким чином, довготривале використання в гарячому середовищі або проведення часу під прямими променями сонця можуть завдати батареї непоправної шкоди. Звичайно, влітку гріється телефон сильніше, але виробники смартфонів про це подбали і використали можливість тепловідведення, що не шкодить внутрішнім комплектуючим.

Висновок наступний: при постійному перебування в гарячому середовищі батарея втрачає свій заряд і життєвий ресурс значно швидше. А за критичного нагрівання навіть можливий вибух акумулятора.

Що може призвести до перегріву телефону?

 1. Шкідливе ПЗ. Створюється з умисною метою проникнути в систему вашого смартфона, щоб завдати шкоди якійсь інформації або частково керувати процесами вашого гаджета з можливістю отримання інформації. Таке програмне забезпечення може перегрівати процесор, що згодом створює неполадки в роботі гаджета. Віруси в ПЗ ставлять під загрозу конфіденційність особистих даних.
 2. Порушення зв’язку між роз’ємом зарядки та платою. Можливо, відійшов шлейф. Перевірте цей варіант.
 3. Брак або дефект зарядного пристрою. Нерідко телефон перегрівається, коли блок живлення виходить з ладу, і сила струму в ньому значно зростає.
 4. Максимальна яскравість та тривалий серфінг по просторах інтернету. Активне використання смартфона при високій яскравості може призвести до перегріву телефону.
 5. Тривала експлуатація телефону у щільному чохлі. Щільний матеріал довше зберігає тепло та призводить до перегріву гаджета.

Як запобігти сильному нагріванню телефону, важливі поради:

 • Очистити оперативну пам’ять.
  Відкриті фонові програми активно використовують ваш процесор та оперативну пам’ять RAM. В результаті згортання великої кількості програм відбуватиметься нагрівання процесора смартфона.
 • Захист пристрою від прямого сонячного проміння.
  Перебуваючи на свіжому повітрі під час відпочинку, часто можна побачити, що хтось залишає телефон під сонячним промінням. Це вбивство будь-якого смартфона, за такої умови експлуатації може вийти з ладу не лише батарея, а й матриця та інші комплектуючі.
 • Видалення шкідливого програмного забезпечення з телефону.
  Рекомендуємо використовувати блокувальник реклами і ніколи не натискати на спливаючі вікна на підозрілих сайтах. Завантажуйте програми тільки з офіційних джерел, тому можна зберегти телефон від вірусів. Використовуйте антивірусну програму – таким чином ви збережете свої конфіденційні дані та зможете запобігти зависанню телефону.
 • Встановлення актуальної ОС телефону та оновлення програм.

Операційну систему необхідно оновлювати. Виробник у новій прошивці створює покращення для більш комфортної та продуктивної роботи вашого гаджета. Система настільки складна, функціональна і громіздка, що помилки та проблеми просто неминучі. Для вирішення цих проблем створюються оновлення.

З додатками та сама історія. Іноді в коді програми є помилка, яка перевантажує процесор вашого гаджета. Розробник програми оптимізує всі процеси, і після цього програма стає більш продуктивною.

Що робити, якщо рекомендації не дали позитивного ефекту?

У цій статті ми розібрали різні причини перегріву мобільних телефонів та способи боротьби з ними. Якщо варіанти викладені в статті не допомогли вирішити проблему з перегріванням, то вам необхідно звернутися до сервісного центру Oneservice.

Ми використовуємо сучасний підхід для точної діагностики вашого пристрою. Використовуючи професійне обладнання, вже за годину ви отримаєте повну інформацію про ваш телефон. Професійна перевірка від фахівців захистить ваш смартфон від складніших поломок та виправдає ваше звернення до сервісного центру.

Дотримуючись рекомендацій від Oneservice, ви подбаєте про довготривалість свого смартфона і збережете його високу продуктивність.

Отримайте розрахунок вартості ремонту

  Локація