Чищення ноутбука в домашніх умовах

Кожен пристрій, незалежно від призначення, потребує регулярного догляду. Ноутбук – не виняток. Через деякий час задоволені власники пристроїв можуть виявити сторонні шуми і сильне нагрівання під час роботи. Досить часто причиною зависання ноутбука стає перегрів комплектуючих та засмічення пилом під кришкою. Одна лише спиртова серветка навряд чи допоможе.

Комплексне технічне обслуговування ноутбука складається з процесів, пов’язаних із видаленням пилу зі всіх його внутрішніх порожнин. Зробити це можна як у сервісному центрі, так і самостійно. Тільки не варто забувати, що майстер виконає цю роботу, використовуючи професійне обладнання, і зробить це акуратно. Багато наших клієнтів після спроби здійснити чищення ноутбука в домашніх умовах приходять з відірваними лопатями від вентилятора та іншими пошкодженими деталями. Невелика порада: якщо немає доступу для трубки пилососа до всіх лужків, будь ласка, не потрібно його туди пхати силою =)

Крім забруднень, варто враховувати різні фактори. Наприклад, якщо ви завантажуєте інформацію з підозрілих джерел, можливо, в операційній системі є віруси, які згубно впливають на надійність роботи. Рекомендуємо встановлювати блокувальник реклами та антивірус на комп’ютер – такі програми дуже корисні та зберігають ОС від небажаних даних на ПК.

Як визначити, чи потребує ноутбук чищення?

Розрізняють кілька ознак того, що гаджет потребує механічного чищення. Необхідне чищення, коли:

  • Гучно шумить. Зазвичай для того, щоб почути шум кулера ноутбука, потрібно дуже добре прислухатися. Поява сторонніх звуків вважається неприйнятною. Варто звернутися до майстра якнайшвидше.
  • Гріється ноутбук. Будь-який гаджет під впливом вимогливих програм може нагріватись. Це нормально. Але якщо ваш ноутбук буквально вирує, і ви відчуваєте, що він занадто гарячий, краще вимкнути живлення і звернутися до майстра. Швидше за все, термопаста висохла і потрібна заміна.
  • Мимовільне відключення. Цей пункт може мати ряд причин, починаючи від необхідності продування від пилу до перегріву процесора або інших важливих деталей.

Пам’ятайте, якщо техніка знаходиться на гарантії, то немає потреби виконувати розтин корпусу самостійно. Ви маєте повне право звернутися до сервісного центру. У тому числі отримати професійне продування від пилу для ноутбука. У разі самостійного розбирання ноутбука (до радіаторів і кулерів інакше не дістатися) ви автоматично позбавляєтеся можливості гарантійного обслуговування.

Що таке термопаста та навіщо її міняти?

Термопаста – багатокомпонентна спеціальна речовина, метою якої є покращення теплопровідності між системою охолодження та кристалом процесора або відеокарти. Завдяки термопасті життєво важливі комплектуючі вашого ноутбука не перегріваються. Термопаста має параметр, який називається ККД. Він вимірюється у ватах. Не варто заощаджувати на термопасті. Дешева термопаста чи паста вітчизняного виробника має ККД, що підходить лише для грубих деталей: транзисторів, трансформаторів тощо. Для мікросхем, де кристал встановлений на кулях BGA, потрібно ККД набагато вище, і дешеві термопасти його не мають. Багато сервісних центрів роблять таку помилку і використовують дешеву пасту. Через це пристрій починає перегріватися, внаслідок чого відбувається гальмування системи та починаються інші проблеми.

Ціна послуг з очищення ноутбука від пилу

Вартість чищення ноутбука від пилу залежить від конструкції та складності розбирання пристрою. Існують моделі лептопів, де доступ до системи охолодження відкриється відразу після відгвинчування болтиків задньої кришки. Тим самим ми отримуємо можливість продування та очищення без перешкод і впродовж короткого строку. У деяких ноутбуках потрібно демонтувати цілу низку конструктивних компонентів. Саме тому для уточнення вартості зверніться до нашого сервісного центру та повідомте модель вашого ноутбука. Крім чищення вашого ноутбука, ми зробимо заміну термопасти .

Ваш ноутбук літатиме! Наші ціни є найпривабливішими, тому телефонуйте швидше і без сумнівів! Сміливо натискайте на вкладку Контакти та отримайте професійну консультацію від Oneservice.

Чищення ноутбука самостійно вдома

Система охолодження ноутбука розміщується на материнській платі. Дана система складається з кулера, контуру охолодження та радіатора. Така конструкція дозволяє підтримувати оптимальну температуру використання пристрою. Чи готові ви почистити систему охолодження самостійно?

Пропонуємо розглянути найбезпечніший і найпростіший спосіб чищення ноуту від пилу. Для роботи знадобиться пінцет, антистатичні рукавички, балончик зі стисненим повітрям, викрутка.

  •  Одягаємо рукавички. Ми повинні уникнути жирних відбитків пальців на материнській платі.
  • Використовуючи пінцет та ватяні палички, можна дістати з отворів великі шматки пилу та ворсу.
  • Систему охолодження потрібно продути балоном зі стисненим повітрям. Робіть це обережно, постарайтеся не пошкодити ребра радіатора та трубки системи охолодження.
  • Коротким натисканням продуйте кулер, при цьому постарайтеся, щоб сильний потік повітря не зачепив інші елементи, розташовані на материнській платі.

Після того, як внутрішні компоненти очищені, перевірте, щоб жодний інвентар не залишився всередині. Потім закрийте кришку та запустіть ноутбук. При роботі ПК не повинно бути зайвих звуків та вібрацій, якщо гаджет працює тихо – ви справилися чудово!

Такий спосіб очищення ноутбука вважається досить делікатним і на 100% не гарантує якісного очищення ПК.

Рекомендуємо звертатися до майстрів за професійним очищенням та профілактикою, таким чином ви будете спокійні за збереження свого пристрою.

Oneservice – це сервісний центр, який працює на ринку більше 12 років. Ми гарантуємо уважний підхід та дбайливе ставлення до вашої техніки! Звертайтесь, ми працюємо для Вас!

Отримайте розрахунок вартості ремонту

    Локація