Що робити при перезавантаженні або виключенні ноутбука на етапі ініціалізації Bios?

При включенні ноутбука, перш за все, виконується завантаження невеликої програми, що перевіряє роботу всіх пристроїв, що настроює ці пристрої і запускає завантажувач ОС. Тобто, без Bios ноутбук просто не зможе завантажитися. Правда, і сама програма іноді дає збої, що проявляється перезавантаженням або вимиканням гаджета, на етапі її ініціалізації.

Цю проблему не варто плутати з перезавантаженнями, що відбуваються при початку завантаження операційної системи. Відмінність в тому, що, у випадку з Bios, перезавантаження відбуваються з періодичністю 3-5 секунд, і ноутбук навіть не встигає почати завантаження ОС. При цьому, охарактеризувати поведінку гаджета важко, але описати основні причини проблеми цілком можливо.

Підводить південний міст

Причиною може стати коротке замикання в цьому процесорі, що відповідає за функціонування мережевого адаптера, клавіатури, мишки і портів USB. Унаслідок пробою в останніх, найбільш часто і трапляються поломки. Це може бути наслідком підключення до портів неякісних або дуже потужних пристроїв.

Засмічення або поломка системи охолодження також може стати причиною виходу південного моста з ладу.

Рішенням проблеми може бути заміна чіпсета, яку можна довірити тільки фахівцеві, що має необхідне обладнання і досвід.

Перегрів процесора або північного моста

Причиною може бути забитий пилом кулер або нещільно прилягає радіатор. Ознаками виниклої проблеми є високі обороти вентилятора, з несистемними моментами виключення.

Усунути несправність можна, шляхом акуратною розбирання девайса, з подальшим очищенням системи охолодження від пилу, заміною термопасти і перевіркою працездатності охолодження. Якщо, таким способом, проблема не зникає, то доведеться проводити діагностику і міняти міст. А це вже завдання для фахівця.

Акумулятор, що сів і проблемний блоку живлення

Природно, що при сів акумуляторі, ноутбук не запуститься. Але якщо і при підключеному блоці живлення він намагається включитися, але відразу відключається, то, скоріш за все, несправність в самому блоці, мережевому шнурі, штекері або гнізді харчування гаджета.

В цьому випадку, можна спробувати використовувати блок живлення від іншого ноутбука, але не факт, що він буде сумісний з гаджетом, якого виникли проблеми.

Якщо ж причина несправності криється в гнізді харчування ноутбука, то без його розтину, навряд чи вийде обійтися. Можливо роз’єм відвалився від плати і вимагає пайки, яку може виконати тільки кваліфікований майстер.

Проблеми з прошивкою або мікросхемою BIOS

Не рідко, вирішити проблему вдається шляхом перепрошивки BIOS, використовуючи, так звану, «Crisis-флешку». Якщо такої немає, то можна спробувати створити її самостійно, але пересічному користувачеві це навряд чи буде під силу.

Якщо ж Crisis-флешка все-таки є, але перепрошивка не вдалася, доведеться вдатися до повної розбиранні ноутбука, щоб випаять мікросхему BIOS і перепрошити її на программаторе. Якщо є необхідність, то мікросхема може бути замінена на нову.

Ці рекомендації можуть допомогти виявити причини поломки. Але, для її усунення, краще, все ж, звернутися до фахівця в сервісний центр. Самостійні спроби виконати ремонт, без потрібних, знань, навичок і спеціальних інструментів і обладнання, можуть тільки посилити проблему і спричинити за собою вельми чималі витрати, на більш масштабні витрати по відновленню функціональності ноутбука, а то і на придбання нового.

Отримайте розрахунок вартості ремонту

    Локація