Що робити, якщо комп’ютер не бачить вінчестер

Проблема, коли ноутбук перестав бачити вінчестер, як не дивно, буває частенько, і трапляється це навіть з новим диском (як інтегрованим, так і зовнішнім). Можна деякими нескладними способами спробувати розібратися, у чому причина і якщо вона поширена, її акуратно усунути, дотримуючись інструкцій.

Ця проблема може протікати по-різному:

 • Комп’ютер не вмикається через невидимість жорсткого диска.
 • Система завантажилася, але вінчестери не проглядаються в “Мій комп’ютер”.
 • ОС завантажена та вінчестер видно у диспетчері, але зробити з ним нічого не можна. Властивості показують, що вона є, але місця в ній немає.

Чому ноутбук не бачить вінчестер і що робити, якщо він не відображається

Жорсткий диск, незважаючи на свою назву, є дуже вразливим і зовсім не жорстким елементом, який можуть вивести із себе не лише падіння, а й навіть невелика вібрація.

Ось кілька поширених причин, що впливають на те, чому комп’ютер не вмикається, коли жорсткий диск підключено:

 • Вінчестер підключили вперше.
 • Проблеми з роз’ємами, кабелями.
 • Збилися в bios настроювання.
 • Мало потужності в блоці живлення.
 • Механічна поломка.

Як перевірити комп’ютер без жорсткого диска

Можна запустити ноут без вінчестера через програму Live CD, завантаживши її на флешку. Перед цим у біос треба змінити черговість запуску, поставивши флешку і перезавантажитися. Ви зможете якийсь час працювати без диска. Не забудьте повернути установки, коли встановите вінчестер. Але повернемось до нашого невидимки.

Отже, що робити, якщо не завантажується жорсткий диск комп’ютера.

Диск підключили вперше

Вперше ОС може розглянути диск як слід. Ви придбали крутий робочий вінчестер, а він невидимка. Виправити це нескладно:

У пошуках вставте compmgmt.msc, відкривайте. В «Керуванні дисками» шукайте невидимку і дивіться – схоже, в назві знаходиться не та літера. Натискаєте правою кнопкою «Змінити літеру диска…» та відзначаєте потрібну літеру. Ноут продовжує не запускатись із жорсткого диска? Йдемо далі…

Не той формат

Вінчестер має бути у форматі NTFS. За відсутності розділу «Змінити букву диска…» він потребує форматування. Увага — якщо на HDD є якась інформація, її буде видалено.

Отже, у пункті “Форматувати” (права кнопка миші) шукаєте систему NTFS, підтверджуєте.

Неініціалізований вінчестер

Вінчестер, якщо ви ним ще не користувалися, сам собою не ініціалізується, тому потрібно зробити такі операції:

 1. У пошуках вставте compmgmt.msc, відкрийте. У керуванні дисками виберіть свій диск та ініціалізуйте його.
 2. Потім позначте стиль MBR та підтвердіть.
 3. На диску правою кнопкою вибираєте Створення простого тому, йдете далі.
 4. Цифру розміру не змінюйте, виберіть літеру, слідуйте далі.
 5. Вибираєте Форматування цього тому із вибором NTFS.

Порушення роз’ємів, шлейфів, контактів

Зовнішній диск можна перестати бути видимим через пошкоджений кабель USB або через нестачу напруги в USB. Для перевірки підключіть інший та подивіться. З внутрішнім вінчестером може статися та сама історія, коли дроти вийшли з ладу або банально окислилися контакти.

У будь-якому випадку перевірте всі контакти та приєднання вінчестера, буває, що вони відійшли або зрушили. Подивіться, чи вставили роз’єми. Незважаючи на різні перемички, деякі користувачі вставляють насильно не ті роз’єми.

Підключення по шлейфа теж має специфіку. Як правило, головний вінчестер підключається до крайнього роз’єму, а підлеглий – у середину. Але це потрібно буде уточнювати в інструкції.

Не працює вінчестер

Жорсткий диск може вийти з ладу через падіння, тряски, удар. Перевірити це можна, підключивши вінчестер до іншого апарату. Якщо ситуація повторюється, то програмами це не усунути, потрібно буде шукати спеціаліста для ремонту ноутбука .

Професіонали в сервісі часто стикаються з проблемою виходу з ладу головок жорсткого диска, найчастіші причини цього:

 • Заводський брак.
 • Природній знос.
 • Головки пошкоджені під час аварійного завершення роботи HDD (неправильний захід на паркування, залипання на поверхні тощо).
 • Головки пошкоджені, якщо мала місце фізична дія (падіння, удар, сильні вібрації).
 • Головки пошкоджені при електрошоку (стрибки напруги в електромережі, згорів блок живлення, переполюсування при підключенні живлення)

У вас ноутбук Mac

У таких пристроях найчастіше ставлять один диск, тому машина не вантажиться, бо не бачить його. Вихід – за допомогою мережевого режиму та Apple Hardware Test зробити діагностику. Новий Mac доведеться нести в гарантійний ремонт, в моделях старшого покоління може самому зробити заміну диска.

У Mac не один диск, ноут завантажився, але головне не видно. Його можна перевірити через «Дискову утиліту». Коли він з’явиться, відформатуйте його. Але спочатку перенесіть важливі дані.

Якщо не відобразився, дивіться, чи є він в «Інформації про систему» ​​(шлях: Інформація про систему» ​​— «Звіт про систему» ​​— «Накопичувач» (або SATA). Якщо і там диска немає, можна продіагностувати його з Apple Hardware Test, щоб переглянути помилки та відправлятися в сервіс.

Насправді причин тому, що комп’ютер не включається і не бачить жорсткий диск, набагато більше, але їх вже не вирішити в домашніх умовах, якщо ви звичайний користувач.

Важлива інформація

Якщо ви вважаєте, що полетів вінчестер, пошукайте причину в Windows. Перед цим є сенс убезпечити цінні документи, зберігши їх на зовнішньому диску, а ОС переустановити наново.

Якщо поломка серйозна, то може виявитися так, що вартість ремонту буде вищою, ніж вартість нового вінчестера. До того ж ремонт означає довгостроковість служби диска. Зверніть на це увагу. Ремонт потрібен лише в одному випадку – якщо на диску є цінна для вас інформація, яка буде втрачена. Але це процедура називається не ремонтом, а відновленням даних.

Отримайте розрахунок вартості ремонту

  Локація