Як змастити кулер у ноутбуці

Наш ноутбук любить подорожувати різними місцями (лежати на дивані, пледі, у нас на животі, їздити в гості), тому охолоджувальна система страждає як ніщо інше.

Кулер – найважливіша частина системи, тому його регулярне чищення значно продовжить життя вашому лептопу. Про засмічення вентилятора можна дізнатися, якщо відбуваються такі явища:

 • Кулер постійно працює.
 • Чути скрипи або невластиві працюючому вентилятору шуми.
 • “Піддон” ноутбука сильно гріється.
 • Ноут вимикається, коли його про це не просять.

Кулер страждає, якщо ваш ноутбук падав або мали водні процедури, тоді відразу ж потрібно звертатися до фахівців за допомогою. Але це крайні заходи, а для початку треба зрозуміти просту річ — якщо вчасно не змащувати кулер, то можна отримати складні і витратні проблеми у вигляді заміни процесора, що перегрівся, або відеокарти.

Тому давайте поговоримо про те, як це зробити і яке мастило потрібне підшипнику вентилятора

Яким мастилом змащувати кулер в ноутбуці

При нерозбірному кулері

Система мастила проста – ви відсуваєте крильчатку і капаєте лише одну краплю масла (більше лити не варто). Потім включає кулер – і нехай попрацює хвилин п’ять, потім вимикаєте і капає ще одну краплю.

При розбірному кулері  

Вивчаєте інструкцію, щоб розібратися, як дістатися до кулера (всі моделі мають свої нюанси). Найчастіше потрібно буде зробити такі дії:

 • Вимкнути ноутбук від мережі.
 • Дістати або вимкнути батарею.
 • Відкрутити гвинти.
 • Зняти задню кришку.

Тепер можна зайнятися демонтажем кулера – відкрутити маленькі гвинтики, від’єднати роз’єми живлення та всі шлейфи, що заважають вилученню пристрою. Тепер, коли кулер у ваших руках, займіться його очищенням. Можна продути, а краще протерти лопаті вентилятора і корпус засобом на спиртовій основі.

Щоб проникнути в серце кулера і змастити мотор та підшипники, треба зробити ось що:

 1. Акуратно, за допомогою канцелярського ножа знімаєте наклейку (іноді її немає), виявляєте під нею гумову втулку (її також може не бути).
 2. Витягніть пробку (якщо не вийде, вводите шприц з маслом у неї).

Як наносити мастило

 1. Піпеткою або шприцем у отвір, що з’явився, дуже повільно вводите дві краплі масла .
 2. Переверніть вручну лопаті, щоб масло поширилося по всьому двигуну.

Як ви здогадалися, розміщувати кулер і закривати отвори необхідно у зворотному порядку. Якщо невдало розкрита гумова пробка прилягає не повністю, для повної герметизації її бажано замінити на нову.

Дуже правильним кроком буде завершити цю процедуру нанесенням термопасти на поверхню пластини радіатора, що стикається з процесором.

Якщо ви не хочете (або не можете) займатися всім цим, тягніть ноут до сервісного центру – це недорога та швидка операція.

Чим змастити кулер ноутбука

Дуже важливо не тільки грамотно змастити кулер, але й розбиратися в маслі. Мастила для ноутбука продаються у великій кількості, вони відрізняються виробниками, якістю, консистенцією . А вам же хочеться, щоб з вашим лептопом все було добре. Тому знати кілька моментів вибору мастила не завадить. Отже,  яке мастило для кулерів буде найкращим вибором:

 • По консистенції мастило має бути трохи м’якшим, ніж вазелін. Це важливо, оскільки густа олія не дозволить кулеру запуститися (його лопаті не подужають такий вантаж), а рідка розбризкується по всьому ноутбуку.
 • Олія повинна витримувати високу температуру (до 100 градусів).
 • Оскільки кулер має високу кількість обертів, мастило має «вміти» працювати з високою швидкістю.
 • Змащенням може стати силіконове мастило для замків.

Крім цього, ви можете спеціально придбати мастило для кулерів, воно вам не раз знадобиться. І, напевно, зрозуміло, що найкраще масло для змащування кулера ноутбука краще купувати у виробника «з ім’ям» та репутацією, адже від його якості залежить термін експлуатації кулера.

Яке мастило для кулера процесора ноутбуку протипоказане
 • Рослинне або тварине. До такого мастила пил прилипає втричі швидше, виводячи механізм із ладу.
 • Жирні мастила типу вазеліну або солідолу, спирту або гудрону. Вважайте, що вентилятора у вас не стане через кілька днів, а то й раніше.
 • WD-40. Ця рідина не підходить кулер. Ведешка дуже швидко зіпсує вам охолоджувальну систему.

Підсумовуючи, слід сказати, що шуми від вентилятора виникають тоді, коли механізм старіє, зношується. Тому два-три мастила – та кулер доведеться міняти. І краще це зробити вчасно, щоб не полетів весь ноут.

Oneservice допоможе вам вирішити всі питання з ремонту вашої цифрової техніки.

Отримайте розрахунок вартості ремонту

  Локація