Зламалися петлі ноутбука, чи можна виправити поломку власноруч?

Кришка ноутбука не тримається у потрібному положенні? Так відбувається, тому що петлі, на яких вона тримається, з часом клинять при неправильній експлуатації пристрою (перенесення за кришку, різке відкриття/закриття). Петлі починають видавлювати корпус, внаслідок чого він може луснути. До сервісного центру Oneservice з такими скаргами приходять практично щодня! Якщо не відбувається фіксація кришки ноутбука, то настав час ремонту. За відсутності належної фіксації, найімовірніше, зламалися петлі ноутбука. Якщо невчасно зреагувати, то внаслідок цієї проблеми можна отримати багато інших, такі як:

 1. Пошкодження корпусу механічного характеру.
 2. Замикання шлейфу.
 3. Збої у роботі матриці та материнської плати.

У Oneservice майстри швидко та якісно виконують ремонт петель ноутбука. У середньому це займе 30-40 хвилин.

Робота з нами – впевненість за свою техніку, швидке та якісне обслуговування! Ми надаємо гарантію на всі послуги з ремонту.

Чи можна самостійно ремонтувати петлі ноутбука?

Приймаючи рішення про самостійний ремонт, ви ризикуєте завдати гаджету незворотних пошкоджень – процес ремонту самостійно закінчується руйнуванням інших комплектуючих лептопа.

Без наявності професійних інструментів та необхідної кваліфікації виконати такий ремонт – справа дуже складна та ризикована. Найчастіше спроби зробити це самостійно призводять до того, що ситуація ускладняється, і в результаті ремонт у сервісному центрі коштує значно дорожче.

Але якщо ви все-таки маєте намір самостійно зробити ремонт петель ноутбука, то робіть це згідно з інструкцією нижче:

Для виконання ремонту петель ноутбука своїми руками вам знадобиться:

 1. Пінцет
 2. Викрутка
 3. Плоскогубці
 4. Ніж
 5. Старий кейс
 6. Клей
 7. Гідрокарбонат натрію (харчова сода)

Крок 1: Розбираємо корпус ноутбука

Обов’язково вийміть батарею ноутбука, перш ніж повністю розібрати пристрій. Живлення у ньому не потрібно бути. Рекомендуємо для всіх болтиків та гвинтиків використовувати контейнер з кришкою, щоб нічого не втратити.

Знімаємо деталі корпусу, доки не дістанемося до кріплення кришки, а саме до петель.

Крок 2: Розташуйте латунь і гвинти на основі ноутбука

На цьому прикладі можна побачити розміщення та положення кріплення.

 1. Правильне розташування латунних гвинтів має бути прямим, інакше кришка не закриється.
 2. Встановіть гвинт на латунь, щоб клей не покривав отвір.
 3. За допомогою пінцета встановіть гвинт на латунь.
 4. Перед склеюванням необхідно провести регулювання латуні.

Крок 3: Нанесення харчової соди навколо латуні

Для зміцнення місця під гвинти в домашніх умовах рекомендуємо використовувати харчову соду та клей. Насипте соду навколо латуні. Далі тонкий шар клею нанесіть на поверхню соди, як на прикладі нижче. Чекайте щонайменше 1 годину. За цей час розчин повинен висохнути та затвердіти.

Крок 4: Знімаємо гвинти

Після того, як клей затвердіє, зніміть гвинти з латуні.

Тепер ви бачите, чому нам довелося поставити в момент розбирання гвинти на місце. Тим самим ми зберегли латунь від попадання клею та соди усередину.

Крок 5: Обріжемо зайве з країв латуні та поверхні

На цьому етапі нам необхідно обрізати затверділий розчин так, щоб поверхня була рівномірно вирівняна.

Крок 6: Послабимо шарнір

Якщо попередні етапи виконані відповідно до інструкції, то можна приступити до збирання петель.

На цьому етапі вам необхідно послабити шарнір, щоб зробити його легшим на петлі. Для регулювання шарніра рекомендуємо використовувати плоскогубці.

Крок 7: Складання ноутбука

Після правильної установки шарніра можна приступати до складання корпусу ноутбука. Згідно з інструкцією, ремонт петель ноутбука закінчено.

Пристрій готовий до експлуатації!

І пам’ятайте, якщо у вас немає впевненості або недостатньо досвіду в ремонті техніки, краще зверніться до сервісного центру Oneservice. Ми виконаємо ремонт або заміну петель швидко та з гарантією!

Поширені причини поломки петель ноутбука:

Найчастіше кріпильні петлі для ноутбука встановлюються з латуні. Для того, щоб ноутбук мав естетичний вигляд, відповідні отвори під кріплення повинні бути маленькими. Це обумовлюється тим, що сплав латунь не може довго чинити опір великим навантаженням і зусиллям. Петлі деформуються у разі різкого відкриття кришки ноутбука або різкого закриття. Протягом тривалого часу дефект деталей може не проявлятися, але при цьому основа кріплення все більше розхитується. Іноді до механічних пошкоджень призводять удари та падіння ноутбука з великої висоти. Тому не варто дивуватися поломці, якщо ви часто чіпляли кути ноутбука або він у вас приземлявся на тверду поверхню. Бажаєте, щоб ремонт кріплення петель ноутбука оминув вас стороною? Намагайтеся уникати наступного:

 1. Падіння ноутбука з будь-якої висоти. Усі електронні компоненти бояться ударів та струсу.
 2. Різке відкриття та закриття кришки корпусу ноутбука. Це в рази прискорює зношування шарнірів.
 3. Попадання великих предметів між кришкою та корпусом. Це небезпечно тим, що, крім пошкоджень петель, можна знищити матрицю.

Як уникнути проблеми із петлями ноутбука?

Акуратно відкривайте та закривайте кришку ноутбука, рекомендуємо уникати падінь та ударів. І не важливо, яка висота. Ми часто чуємо “так там було невисоко” – так навряд чи ноутбуку це поясниш, і він буде в змозі добре працювати =)

Найчастіше ремонт петель необхідний через неакуратне використання, а не через знос кріпильних деталей. Рекомендуємо використовувати захисний чохол та сумку під ноутбук, так ви його збережете від можливих ударів та багаторазово пом’якшите можливий політ з висоти.

Oneservice – сервісна служба, розташована в Києві. У нас ви можете зробити ремонт чи заміну петель ноутбука за доступною ціною. На нашу роботу поширюється гарантія від майстерні від 3 місяців.

Отримайте розрахунок вартості ремонту

  Локація