Перевірка ноутбука на биті пікселі

Купівля крутого ноутбука в дорогому салоні не гарантує, що після приїзду додому ви на екрані не побачите битих пікселів. Точки, колір яких відрізняється від загальної картинки, є заводським браком, але вся біда в тому, що за наявності такої проблеми ноутбук вам вже не поміняють. Тому головне правило звучить так: ще в магазині перевірте екран.

Як визначити биті пікселі на ноутбуці

Піксель – це мікроелемент матриці , за допомогою якого структурується зображення. На екрані можуть бути пікселі, які виправленню не підлягають (биті) та пікселі з дефектом, який виправляється спеціальними програмами.

У битих пікселів буває різноманітний вигляд:

  • Є пікселі, які “не включаються”, тому їх називають мертвими, на темному фоні їх може бути не видно, а на світлому вони виглядають чорними крапками.
  • Пікселі, що постійно працюють, їх називають гарячими, вони завжди білі, що особливо видно на темному фоні.
  • Є пікселі, що застрягли, вони різного кольору, але свій колір не змінюють, тому помітні при розбіжності з іншими кольорами.
  • Існує ще таке пошкодження, як група битих пікселів.

У стандарті ISO описано допустиму кількість подібних дефектів, тому, якщо вони виявляться під час перевірки монітора, то це буде норма, для кожного класу якості монітора допускається певна кількість гарячих, мертвих або застряглих пікселів. Винятком є ​​лише товар першого класу.

Як перевірити ноутбук на биті пікселі у магазині

Є два способи перевірки:

  • візуальний;
  • спеціальними програмами.

Візуальний метод дозволяє побачити усі види пікселів. Для цього на екран виводять 6 однотонних фонів (білий, чорний, червоний, синій, зелений), які ви заздалегідь завантажили на флешку. На них і позначиться картина.

Спосіб простий, але дуже ефективний. Уявіть собі, скільки часу та якого рівня уваги це займе в умовах магазину.

Тому другий спосіб перевірки битих пікселів якісніший. Матриця перевіряється програмою, що тестує, наприклад, Dead Pixel Tester. Часу займає небагато, брак виявляється відразу. Подібні перевірки можуть провести далеко не в кожному магазині – або немає ОС, або продавці відмовляються.

Звичайно, в останньому випадку ви можете поцікавитись, чому їм не потрібні гроші, та піти в інший магазин. Але не здавайтеся – краще перевірити все відразу, ніж мучитися з “битим” монітором.

Отже, в магазині (або якщо ви вже купили ноутбук, то вдома) ви запускаєте утиліту, і в пункті Pettern вибираєте потрібний режим та колір . Перевіряєте, чи є точки, відмінні від кольору фону. Функція Exerciser створює прямокутний фрагмент, який ви перетягуєте дисплеєм, спостерігаючи за появою (або відсутністю) поганих пікселів.

Ще одна безкоштовна програма – IsMyLcdOk, після запуску ви побачите інструкцію, за якою діятимете. Принцип перевірки такий самий.

Тест на биті пікселі в ноутбуці

Якщо вам ліньки шукати потрібну утиліту, можна зробити перевірку прямо он-лайн, натиснувши тільки кнопку тест і вибравши вид діагностики ноутбука .

В інтернеті є кілька зручних сервісів Vanity Monitor Test чи Monteon. Остання програма може знайти не тільки биті пікселі, але й протестувати швидкість їхнього оновлення.

До речі, за допомогою цих програм ви можете перевірити будь-які екрани – смартфона, планшета, КП.

Тест на биті пікселі в Ютубі

Для перевірки екрана на пошкоджені пікселі є відеотести у Ютубі. Включаєте онлайн та перевіряйте.

Як перевірити биті пікселі на ноутбуці самостійно

Якщо поломка знаходиться глибоко – наприклад, у транзисторі, це усувають лазером у сервісному центрі.

Якщо піксель загуляв, завис, схибив кольором, це можна виправити і вдома.

Декілька програм працюють з цією проблемою  Bad Crystal , EIZO Test Monitor або UndeadPixel. Одна з функцій починає змінювати пошкоджений піксель і робить пару годин, поки не доведе його до потрібного стану. Потрібно тільки знати, що відновленню не підлягають чорні пікселі.

Як поводяться биті пікселі на різних типах моніторів

Є ще один важливий момент. Існують різні типи моніторів, на яких биті пікселі виявляють себе по-різному. Ще перед покупкою варто розібратися.

За якість кольору, контрастність, глибиною чорного та ін. відповідає матриця. Які відмінності різних моніторів з погляду битого пікселя?

За винятком статусних ноутбуків, де використовують дорогі матриці (монітори QD або OLED), користувачі найчастіше вибирають між TN та IPS-екранами.

  • TN-матриця популярна завдяки низькому часу відгуку та бюджетній вартості. Кристали за відсутності напруги електродах пропускають світло, тому биті пікселі (якщо вони є на моніторі) є яскравими білими точками.
  • IPS-матриця. Ці монітори дорожчі, у них більший час відгуку, тому для ігор такі екрани не беруть. Але в роботі дизайнерів (з необхідністю високої якості кольору) це саме те. За відсутності напруги світло затримується другим фільтром, тому биті пікселі на моніторі цього виглядають чорними точками.
  • Монітор VA – щось середнє між TN і IPS-матрицями (кольоропередача і час відгуку краще, ніж у TN, і гірше, ніж у IPS. Зате вартість у TN нижча.

Крім TN-монітора (з білими битими пікселями), на всіх інших типах матриць биті чорні пікселі.

Сподіваємося, ви багато дізналися про пошкоджені пікселі та наші поради вам допоможуть. Так що перевіряйте у магазині, озброєні знаннями. Якщо з магазином не складеться, зробіть це вдома. Сподіваємось, що все у вас вийде. Якщо ж ні, то разом з апаратурою, чеком та упаковкою вирушайте назад до магазину. Тільки пам’ятайте, що зробити це треба протягом двох тижнів.

Отримайте розрахунок вартості ремонту

    Локація