Як правильно розганяти оперативку на ноутбуці

Коли на сучасному ринку з’явилися просунуті процесори, багато хто відчув необхідність у розгоні пам’яті. Стара шина Hyper Transfer або інші процесори попереднього покоління таких вимог не мала, оскільки їх можливості жорстко обмежувалися розробниками.

Але, здається, не всі ще знають, що, крім апгрейду ноутбука для підвищення його продуктивності, можна вдатися до розгону ОЗУ на ноутбуці.

Що повинен зробити ваш лептоп, щоб ви прийняли це рішення:

  1. Повільно працювати.
  2. Не справлятися з сучасними вимогами.

Але давайте розберемося докладніше.

Як збільшити частоту оперативної пам’яті на ноутбуці

Є не один спосіб розігнати оперативну пам’ятку, але для самостійної домашньої роботи вам можуть підійти такі:

Найпростіший спосіб, як розігнати оперативну пам’ять на ноутбуці, полягає в тому, що ви підбираєте більш сучасний і швидкісний модуль ОЗУ, виходячи з параметрів, відповідних вашому ноуту. Про конкретний тип пам’яті, який вам потрібен, можна дізнатися за допомогою програм типу CPU-Z, не вдаючись до розбирання ноуту.

Заміна планки оперативної пам’яті

Далі все просто:

  • Відключаєте ноутбук від мережі.
  • Виймаєте акумулятор.
  • Виймаєте пластину з модулем ОЗУ.
  • Встановлюйте більш сучасний модуль, вибраний вами.

Як розігнати оперативну пам’ять ноутбука без заміни модуля

Ця процедура складніша, оскільки в ноуті не збільшуються параметри робочої частоти оперативки коригуванням налаштувань bios (ці розширені можливості просто відсутні).

Тому перед розгоном пам’яті ноутбука треба знати, що отримання підвищеного навантаження без балансу всіх компонентів може порушити продуктивність техніки і навіть загробити деякі деталі. Тому самостійний розгін ОЗУ – справа ризикова, якщо ви простий, а не професійний користувач.

Швидкість роботи лептопа залежить від параметрів оперативної пам’яті, відеокарти та процесора, які можна налаштувати для отримання кращої продуктивності.

Деякі компанії – виробники ноутбуків створюють послуги, у яких частота системної шини регулюється. Якщо цієї функції немає, корекцію проводять за допомогою зовнішніх утиліт (наприклад SetFSB). Ця дія може призвести до перегріву системи або до нестабільної роботи, тому її слід постійно відстежувати.

Можна спробувати здійснити розгін оперативної пам’яті на ноутбуці при розділених шинах процесора та оперативної пам’яті. Практика показує, що це дає хороші результати і підвищує розгін до 30%. За допомогою утилітів можна поліпшити живлення процесора, а контроль за температурою та зміна показників частоти вирішує питання з оперативною оперативністю у бік поліпшення продуктивності.

Є способи розгону ОЗУ без допомоги утиліт та програм . Користувачі з непоганим досвідом спілкування з комп’ютерами можуть розігнати оперативність за допомогою … паяльника і витонченого технічного обману системи. У той час, як тактовий генератор працює на одній частоті, чіпсет ноутбука впевнений, що працює на іншій частоті. Але детальніше ми цей процес описувати не будемо, оскільки, якщо розгін буде невдалим, ремонт лептопа обійдеться вам набагато дорожче.

У професіоналів таких помилок не буває, тому в питанні розгону оперативної пам’яті на ноутбуці простіше (і дешевше) звернутися в сервіс. Вони зможуть проаналізувати можливості материнки, тип оперативної пам’яті та процесора, щоб розуміти можливий приріст продуктивності, а також момент необхідності та актуальності.

Отримайте розрахунок вартості ремонту

    Локація